Poznaj nas

 

Nasz neuroróżnorodny zespół to osoby, które są przede wszystkim praktykami, łączy nas humanistyczne podejście do drugiego człowieka.

Staramy się nie zatrzymywać w miejscu, stale poszerzając bagaż swoich doświadczeń i poddając nasz warsztat superwizji.

Prezeska Fundacji

Paulina Zawadzka

pedagog specjalny, konsultant pozytywnej psychoterapii transkulturowej, terapeuta
integracji sensorycznej, członek World Association for Positive and Transcultural Psychotherapy;
autorka publikacji; absolwentka pedagogiki specjalnej i wczesnoszkolnej na Akademii Pedagogiki Specjalnej
im. M. Grzegorzewskiej oraz kierunku „Od badań mózgu do praktyki psychologicznej” w Wyższej Szkole
Psychologii Społecznej.
Doświadczenie zdobywała podczas pracy z dziećmi i dorosłymi w ośrodkach terapii, środowisku domowym,
przedszkolu i szkole, w organizacjach zajmujących się wsparciem osób w spektrum autyzmu w Polsce,
Wielkiej Brytanii, Grecji, Portugalii, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Środkowej. Była prelegentką na
konferencjach oraz prowadziła warsztaty w Polsce oraz Ameryce Północnej i Środkowej.
Założycielka i prezeska Fundacji Artonomia; prowadząca szkolenia, warsztaty, grupy oraz konsultacje
indywidualne dla nastolatków i osób dorosłych.
„Pomagam odkrywać zasoby i szukać rozwiązań do różnorodnych wyzwań na miarę własnych możliwości. W
codziennych spotkaniach zarówno z młodymi, jak i dorosłymi osobami podstawą jest dla mnie uważne
słuchanie.”
Członkini Zarządu Fundacji

Anna Jędrzejewska

Oligofrenopedagog, nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, trener TUS.
Na co dzień pracuje w Zespole Społecznych Szkół Specjalnych „Dać Szansę”, gdzie pełni funkcję wychowawcy oraz prowadzi zajęcia rewalidacyjne.

Jest członkiem zarządu Fundacji Artonomia. Prowadzi Treningi Umiejętności Społecznych w grupach dla nastolatków. Opiekuje się wolontariuszami, którzy wspierają działania Fundacji. Jej zadaniem jest również koordynowanie komunikacji w projekcie “Młodzi różnorodni – NIC O NAS BEZ NAS”.

Zwolenniczka aktywnego stylu życia, podróżowania rowerem i miłośniczka gór.

“Celem, jaki stawiam sobie jako terapeuta, jest wzmacnianie poczucia własnej wartości i sprawczości uczestników prowadzonych przeze mnie zajęć. W atmosferze wzajemnego szacunku i akceptacji, szukamy odpowiedzi na frapujące pytania, zastanawiamy się nad możliwymi rozwiązaniami trudnych sytuacji czy wyzwań. Rozmawiamy o różnorodności, rozwijamy samoświadomość, uczymy się komunikowania swoich potrzeb, emocji”.

Anna Geniusz

Jestem psycholożką, trenerką TUS, a także psychoterapeutką w trakcie certyfikacji.
W mojej pracy przyświeca mi myśl, że każdy z nas jest specjalistą od samego siebie, a celem prowadzonej terapii jest pomoc, by to odkryć i poszerzyć swoje zasoby.

Zależy mi, aby podczas spotkań ze mną pacjenci czuli się przede wszystkim komfortowo, z poszanowaniem ich indywidualnych potrzeb. Istotne dla mnie jest stworzenie relacji opartej na zaufaniu, w której istnieje bezpieczna, nieoceniająca przestrzeń do dzielenia się swoimi trudnościami, wyzwaniami, myślami i emocjami.

W swojej praktyce bazuję na technikach, które odzwierciedlają moje wartości, a ich skuteczność jest potwierdzona naukowo.
Pracuję w nurcie poznawczo-behawioralnym, czerpię z technik Terapii Schematu i Terapii Akceptacji i Zaangażowania (ACT), a także koncepcji Porozumienia bez Przemocy.

Posiadam doświadczenie w prowadzeniu terapii indywidualnej, zajęć grupowych, treningów umiejętności społecznych, a także prowadziłam warsztaty rodzicielskie.
Praca z drugim człowiekiem stale mnie inspiruje i jest motywacją do dalszego rozwoju, dlatego na bieżąco podnoszę swoje kwalifikacje regularnie uczestnicząc w konferencjach oraz szkoleniach, a swoją pracę poddaję superwizji.

Jestem uczestniczką 4-letniego szkolenia w warszawskiej Akademii Motywacji i Edukacji, akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (PTTPB) i Europejskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej (EABCT).
Wykształcenie psychologiczne zdobywałam na jednolitych studiach magisterskich na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, posiadam kwalifikacje pedagogiczne, a także z zakresu edukacji i rewalidacji osób w spektrum autyzmu.

Anna Zaliwska

Psycholożka, Absolwentka Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, konsultantka w trakcie szkolenia na psychoterapeutkę Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej.

Prowadzi konsultacje psychologiczne, zajęcia indywidulne i grupowe. Pracuje z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Współpracuje z kadrą nauczycielską oraz placówkami szkolnymi w obszarze rozwijania kompetencji pracy z dziećmi w spektrum autyzmu. Wspiera osoby doświadczające przemocy w rodzinie.

„Wspólnie z najmłodszymi, nastolatkami oraz dorosłymi w spektrum autyzmu szukamy
drogi do zrozumienia swoich potrzeb, możliwości ich zaspokajania, uświadamiamy
sobie moc własnych zasobów. Ważnym obszarem mojej pracy jest wspieranie rodziców
w tworzeniu bliskich relacji z dziećmi z poszanowaniem granic, szukaniu obszarów,
które służą wszystkim członkom rodziny. Bardzo istotne jest dla mnie poszukiwanie
relacji, a nie metody”.

Joanna Chomińska - Ciupak

W Artonomii prowadzę zajęcia dla dzieci i młodzieży szkolnej. Poza placówką stale pracuję jako diagnostka dzieci i młodzieży (głównie spektrum autyzmu). Wcześniej pracowałam też jako psycholożka na infolinii, w przedszkolu czy konsultując maluszki z Ukrainy. Ukończyłam psychologię na UMCS, a także przygotowanie pedagogiczne na KUL-u w Lublinie.

Wierzę w siłę wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, w sens wspierania od najmłodszych lat w zakresie relacji społecznych, jak i (szeroko pojętego, a tak pojemnego) dbania o swoje potrzeby. Widzę, że jako dorośli w końcu mamy czasy, gdy coraz mniej boimy się o pomoc prosić i staramy się dbać o swoje rodziny, relacje i o siebie.

Michał Mokosa

Jestem trenerem umiejętności społecznych.

Pracuję w Fundacji Artonomia z młodzieżą w spektrum autyzmu. Prowadzę zajęcia grupowe oraz indywidualne konsultacje dla nastolatków i ich rodziców.

Pomagam zrozumieć specyfikę spektrum, jego odmienność od tzw neurotypowości, znaleźć obszary stanowiące trudność w codziennym funkcjonowaniu oraz sposoby radzenia sobie z nimi.

Pracuję zarówno z nastolatkami jak i z ich rodzicami. Uważam, że spektrum autyzmu jest obszarem pracy dla całej rodziny a nie tylko dla osoby z diagnozą.

Bliski jest mi nurt humanistyczny – relacja, zaufanie, podążanie za klientem. Bez gotowych programów z podręczników TUS, zaliczających punkt po punkcie kolejne zajęcia. Pracujemy z tym, z czym przychodzi klient.

Staram się pracować wokół zainteresowań nastolatków, wykorzystywać ich pasje. Koncentruję się na zasobach i wzmacniam w ich rozwijaniu.

Pracuję pod stałą superwizją.

Marta Zaskurska

Dyplomowana coachka i trenerka. Od zawsze humanistka, przekonana, że każdy na tym świecie jest ważny i należy mu się szacunek oraz akceptacja. Od 8 lat w roli mamy dwóch neuroróżnorodnych synów, codziennie praktykuje to podejście, z wykorzystaniem wiedzy psychologicznej, porozumienia bez przemocy (NVC) oraz idei relacji przed racją.

W Fundacji współprowadzi zajęcia Treningu Umiejętności Społecznych, konsultacje coachingowe dla rodziców i dorosłych, a także warsztaty rozwojowe i psychoedukacyjne.

Paweł Zawadzki

Reżyser i producent kreatywny od najmłodszych lat zafascynowany sztuką komiksu i filmu. Jako arteterapeuta prowadzi w Artonomii warszaty kreatwyne grupowe i indywidualne z udziałem nowych technologii oraz tradycyjnego rysunku.

Twórca cyklu "Komiks w akccji" - warsztatów z potencjałem solidnego TUSa - film współtworzony przez dzieciaki w 4h, od pomysłu, po finalny montaż.

Nie oceniam dzieciaków, doceniam ich pracę twórczą. Czasem wskazuję kierunki, częściej pokazuję narzędzia. Razem decydujemy co dalej w opraciu o intuicyjne, często improwizowane TERAZ.

Lokal

Nasza siedziba znajduje się na ul. Racławickiej 40/112 w pobliżu zielonych ogródków działkowych. Do dyspozycji gości mamy 3 sale:

  • Dużą salę warsztatową – tu odbywa się większość naszych aktywności grupowych, ćwiczeń i spotkań. Jasna przestrzeń, drewniany parkiet, kolorowe materace oraz siedziska wszelkich kształtów i faktur sprawiają, że każdy może poczuć się tu swobodnie w ruchu, jak i w spoczynku
  • Dwa gabinety psychoterapeutyczne – tu prowadzimy rozmowy oraz kameralne spotkania, tu rozmawiamy o wszystkim w cztery oczy

W długim korytarzu z kanapą nasi goście mogą swobodnie korzystać z pomocy i zabawek terapeutycznych, nowoczesnych gier, puzzli oraz wyselekcjonwanych książek. Zaraz przy wejściu znajduje się poczekalnia, z której chętnie korzystają rodzice.